EKOSYSTEMY drogą innowacji
Automatyka

Oferujemy naszym klientom nowoczesny system SCADA służący do monitoringu i wizualizacji obiektów przemysłowych ...


Osadniki

Urządzenia te stosowane przed separatorem są pierwszym etapem oczyszczania...


Pojemnik na piasek i sól

Pojemniki wykonane są z wysokiej, jakości polietylenu z zachowaniem odpowiedniej konstrukcji i grubości ścianki.Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - biologiczne SBR, drenażowe...


Separatory drogowe

Separatory drogowe (bariery drogowe) wypełnione piaskiem lub wodą służą do zabezpieczeń tymczasowych...


Studzienki kanalizacyjne

Studzienki kanalizacyjne włazowe i niewłazowe EKO-SYSTEMY wykonane z polietylenu ...Zbiorniki na olej napędowy

Urządzenie przeznaczone jest do magazynowania oleju napędowego. Zbudowane jest z dwupłaszczowego naziemnego ...


Zbiorniki przydomowych przepompowni ścieków

Przydomowe przepompownie ścieków służą do transportu ścieków sanitarnych z gospodarstw domowych ...


Zestawy hydroforowe

Zestawy hydroforowe produkcji firmy Eko-Sytemy to kompletne, jedno dwu lub wielopompowe, w pełni zautomatyzowane ...polski
Programy UE - Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.22012-07-02 08:38

 Z przyjemnością informujemy że firma Eko-Systemy jest uczestnikiem projektu współfinansowanego z środków UE...

więcej

Zestawy hydroforowe

Wstęp
Zestawy hydroforowe produkcji firmy Eko-Sytemy to kompletne, jedno dwu lub wielopompowe, w pełni zautomatyzowane urządzenia do podnoszenia ciśnienia tłoczonego medium.
Znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach wodociągowych o charakterze socjalno-bytowym, przemysłowym, p-poż. oraz instalacjach technologicznych, między innymi w:

 • miejskich i wiejskich sieciach wodociągowych,
 • stacjach uzdatniania wody,
 • pompowniach osiedlowych,
 • budynkach mieszkalnych wielokondygnacyjnych,
 • budynkach użyteczności publicznej,
 • systemach instalacji przeciwpożarowych,
 • instalacjach przemysłowych,
 • instalacjach technologicznych.

Pompy
Standardowe zestawy hydroforowe STAR-ZH produkcji Firmy Eko-Systemy wyposażone są w równolegle połączone pompy wirowe w ilości od 1-6 (w zestawach wielopompowych zawsze jedna pompa jest czynną pompą rezerwową).
W zależności od parametrów technicznych i zastosowania zestawu hydroforowego, stosowane są pompy:

 • pionowe wielostopniowe (standardowe lub elektroniczne),
 • poziome liniowe jednostopniowe lub wielostopniowe,
 • poziome monoblokowe jednostopniowe lub wielostopniowe,
 • wg projektu użytkownika.

Parametry hydrauliczne poszczególnych pomp zgodne z parametrami deklarowanymi przez producentów zastosowanych pomp z zestawie hydroforowym.
Standardowo stosowane są pompy producentów takich jak: Ebara, Grundfos, KSB, LFP.

Armatura
Przyłącze ssawne pompy wyposażone, w zależności od średnicy przyłącza, w zawór kulowy lub przepustnicę międzykołnierzową odcinającą, opcjonalnie zawór zwrotny z króćcami gwintowanymi lub kołnierzowy.
Przyłącze tłoczne pompy wyposażone, w zależności od średnicy przyłącza, w zawór kulowy lub przepustnicę międzykołnierzową odcinającą oraz zawór zwrotny z z króćcami gwintowanymi lub kołnierzowy.

Kolektory
Kolektory z króćcami przyłączeniowymi dla poszczególnych pomp mogą być wykonane z ocynkowanych rur stalowych lub ze stali odpornej na korozję (np. stal nierdzewna 1.4301 lub na życzenie klienta z innego gatunku stali szlachetnej).
Kolektory zakończone są złączem kołnierzowym PN10 (lub PN16 na życzenie klienta). W celu tłumienia uderzeń hydraulicznych, na kolektorze tłocznym zamontowane są zbiorniki przeponowe dostosowane do wydajności nominalnej pompy i całego urządzenia.

Konstrukcja wsporcza
Rama wsporcza wykonana jest z kształtowników ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej 1.4301 (na życzenie klienta inny gatunek stali szlachetnej), posadowiona na wibroizolatorach w celu wyeliminowania przenoszenia drgań na podłoże oraz kompensacji nierówności podłoża w miejscu montażu urządzenia.

Sterowanie
W zestawach hydroforowych STAR-ZH szafa sterownicza montowana jest na konstrukcji wsporczej urządzenia lub jako wolnostojąca montowana do podłoża lub ściany pomieszczenia.
Standardowe wykonanie szafy w obudowie o stopniu ochrony IP54 wg. PN-92/E08106, zawiera wszystkie niezbędne elementy zasilania elektrycznego i sterowania.
Na drzwiach obudowy montowane są moduły klawiatury, wyświetlacza ciekłokrystalicznego oraz kontrolki sygnalizujące stany pracy.
Na ściance bocznej umieszczony jest wyłącznik główny.

Sterowanie pracą pomp może byś realizowane poprzez:

 • regulację dwupołożeniową z opóźnieniem, (tzw. sterowanie kaskadowe),
 • regulację ciągłą poprzez zmianę prędkości obrotowej pompy (z przetwornicą częstotliwości zamontowaną w szafie sterowniczej),
 • regulację ciągłą poprzez zmianę prędkości obrotowej pompy (dla pomp elektronicznych ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości).

Każdorazowo o wyborze wariantu sterowania decydują wymagania odnośnie oczekiwanych parametrów tłoczenia zestawu, warunki zasilania zestawu w wodę oraz rachunek ekonomiczny zakupu i eksploatacji urządzenia.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, istnieje możliwość wykonania szafy sterowniczej spełniającej wymogi specyfikacji technicznej dostarczonej przez zamawiającego.

Monitoring i telemetria
Oferujemy kompleksowe rozwiązania dotyczące monitoringu pracy zestawu hydroforowegoumożliwiające komunikowanie się układu z Użytkownikiem za pomocą:

 • SMS,
 • GPRS,
 • drogą radiową,
 • przez połączenie kablowe.

Prowadzimy także usługi projektowe. Nasi automatycy wedle wytycznych Użytkownika są w stanie przygotować sieć monitoringu układów pompowni lub pojedynczego obiektu.
Dodatkowo możemy przygotować modernizację istniejących już obiektów do potrzeb i wymogów użytkownika.


Prezentowane w materiałach reklamowych informacje oraz rysunki mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w myśl ART. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt z działem handlowym firmy Eko-Systemy Sp. z o.o.